Land Rover Discovery (Nr 7589612)

Waga
Sztuk
Land Rover Discovery 2 Gen. (1998 - 2004) SUV
Długość
471 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
189 cm
ok.
2040 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2040 kg
Dystans
8045 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kuwejt, Al Asimah, Kuwejt

Od 1 maj 2021 do 5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Rejkiawik

Od 26 sie 2021 do 27 sie 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.