Land Rover Discovery Sport (Nr 6458934)

Land Rover Discovery Sport
Waga Sztuk:
Land Rover Discovery Sport 1 Gen. (2014 - 2020) Crossover
Długość
458 cm
Szerokość
206 cm
Wysokość
172 cm
ok. 1896 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1896 kg
Dystans 7604 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 4 sty 2021 do 7 sty 2021

Adres i termin dostawy

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 11 sty 2021 do 14 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.