(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

land rover evoque (Nr 5456810)

Marka i model:

Land rover evoque

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1042.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

25 sty 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

28 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.