(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Evoque (Nr 5724870)

Marka i model:

Land Rover Evoque

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2490.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Cork, Cork

2 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

10 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.