(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Freelander (Nr 5516146)

Land Rover Freelander

Marka i model:

Landrover Freelander

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2353.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 1 gru 2019 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Puławy

Od 1 gru 2019 do 31 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.