Land Rover Range Rover (Nr 7105439)

Land Rover Range Rover
Waga
Sztuk
Land Rover Range Rover 4 Gen. (2012 - 2017) SUV
Długość
499 cm
Szerokość
207 cm
Wysokość
183 cm
ok.
2341 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2341 kg
Dystans
1646 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 15 cze 2021 do 20 cze 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 26 lip 2021 do 31 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.