(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 00:18

Land Rover range rover classic (Nr 2419232)

Marka i model:

Land Rover range rover classic

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2266.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Saragossa, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Głuchołazy, 48-340, Polska

Termin elastyczny