Land Rover Range Rover Evoque (Nr 6476771)

Land Rover Range Rover Evoque
Waga Sztuk:
Land Rover Range Rover Evoque L538 [restyling] (2015 - 2020) Crossover 5-Doors
Długość
437 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1844 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1844 kg
Dystans: 2465 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Kirchhain

Od 27 sie 2020 do 10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Benahavís

Od 7 wrz 2020 do 19 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.