Land Rover Range Rover Evoque (Nr 6484411)

Land Rover Range Rover Evoque
Waga
Sztuk
Land Rover Range Rover Evoque L538 (2011 - 2015) Crossover 5-Puertas
Długość
435 cm
Szerokość
196 cm
Wysokość
163 cm
ok.
1685 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1685 kg
Dystans
6380 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Kuwejt, العاصمة, Kuwejt

Od 1 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.