Land Rover Range Rover Evoque (Nr 7653203)

Land Rover Range Rover Evoque
Waga
Sztuk
Land Rover Range Rover Evoque L551 (2018 - 2020) Crossover
Długość
437 cm
Szerokość
199 cm
Wysokość
164 cm
ok.
1871 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1871 kg
Dystans
4025 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

1 lip 2021

Adres i termin dostawy

Cypr, Dystrykt Larnaka, Larnaka

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.