(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

LAND ROVER RANGE ROVER SPORT (Nr 5212902)

LAND ROVER RANGE ROVER SPORT

Marka i model:

LAND ROVER RANGE ROVER SPORT

Waga w kg (łączna):

3000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 7365.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

19 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

20 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.