(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Range Rover Sport (Nr 7537322)

Land Rover Range Rover Sport
Waga
Sztuk
Land Rover Range Rover Sport 2 Gen. [restyling] (2017 - 2020) SUV
Długość
487 cm
Szerokość
207 cm
Wysokość
180 cm
ok.
2273 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2273 kg
Dystans
3058 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Finlandia, Pohjois-Suomi, Oulu

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.