Land Rover Range Rover Sport (Nr 7585680)

Land Rover Range Rover Sport
Waga
Sztuk
Land Rover Range Rover Sport 2 Gen. [restyling] (2017 - 2020) SUV
Długość
487 cm
Szerokość
207 cm
Wysokość
180 cm
ok.
2273 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2273 kg
Dystans
1655 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Tremelo

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Andratx

Od 1 lip 2021 do 31 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.