(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Range Rover Velar (Nr 6412932)

Land Rover Range Rover Velar
Waga Sztuk:
Land Rover Range Rover Velar 1 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
480 cm
Szerokość
203 cm
Wysokość
166 cm
ok. 2160 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2160 kg
Dystans: 2007 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 31 sie 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 6 wrz 2020 do 12 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.