(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Santana88 (Nr 7572809)

Land Rover Santana88
Waga
Sztuk
Land Rover Freelander 1 Gen. (1998 - 2006) Hard Top crossover 3-Puertas
Długość
436 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
170 cm
ok.
1497 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1497 kg
Dystans
463 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 16 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Tondela

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.