(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-06-05 14:55

Land Rover series 2

(Nr 1828757)
Land Rover series 2

Dystans: 1038.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Zurych, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mole Valley, KT22, Wielka Brytania

Termin elastyczny