(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 17:58

Land Rover Series 2

(Nr 2162340)

Marka i model:

Land Rover Series 2

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [€]:

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 421.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Baldhu, TR3 6EG, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Regency Close, Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny