(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

land rover sport (Nr 4817216)

land rover sport

Marka i model:

land rover sport

Waga w kg (łączna):

2300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1686.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Prowincja Brescia, Castello

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

20 paź 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.