(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Landrover (Nr 4725252)

Marka i model:

Series One V8

Waga w kg (łączna):

1828.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1419.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Órgiva

24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Aix-En-Provence

26 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.