Landrover Defender 130 Kastenaufbau (Nr 6011264)

Landrover Defender 130 Kastenaufbau

Marka i model:

Landrover Defender

Waga w kg (łączna):

2300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 750.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, Wiener Neustadt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Flieden

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.