(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 18:58

LandRover Santana (Nr 2753648)

Marka i model:

Landrover santana

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1001.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Oviedo, Hiszpania

Termin elastyczny