(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Larson DC 300 (Nr 7413712)

Larson DC 300

Długość [m]:

9.5

Szerokość [m]:

3.27

Wysokość [m]:

0.7

Waga w kg (łączna):

4150

Budżet zlecenia [zł]:

100

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1213.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Tessyn, Locarno

11 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Świnoujście

Od 31 mar 2021 do 29 kwi 2021


Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy dostać dokładną wycenę za transport żaglówki, należy podać gabaryty i wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, natomiast wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przez przepisy drogowe.

W przypadku, gdy zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze żaglówki jest niezbędna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i zostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na łajbie. Wszystkie elementy, które pozostały na łodzi żaglowej powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zwinięte, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu jachtu
Koszty transportu łodzi żaglowej uzależnione są na ogół od wielkości i ciężaru żaglówki, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niedużych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy przewozie jachtu na odcinku uiszczono kwotę 2690 złotych.