Lastenrad (Nr 7210389)

Lastenrad

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 394.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

1 maj 2021


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub zakupić pasujący karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu najlepiej ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki należy osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.