(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 16:56

Laweta auto ok 2.5 tony SUV

(Nr 2335956)
Laweta auto ok 2.5 tony SUV

Marka i model:

Ford Explorer

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 7.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Sulejówek, 05-070, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Halinów, 05-074, Polska

Termin elastyczny