(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-08-13 14:22

laweta dla mercedesa z Londynu do Katowic (dokladniej chodzi o Ruda Śląską)

(Nr 928832)

Marka i model:

mercedes cls

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1598.90 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, London, w10 8px

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Ruda Slaska, 41-710, F.J.Curie , 4a/18

Termin elastyczny