(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Leonard 125 (Nr 3891399)

Leonard 125

Marka i model:

Leonard 125er

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1144.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Limousin, Bonnat

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Oldenburg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.