(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lexmoto (Nr 5668607)

Lexmoto

Marka i model:

Lexmoto

Waga w kg (łączna):

124.4

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2011.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Braga

Od 1 mar 2020 do 3 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.