(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

LEXMOTO ZSX-F 125 EFI (Nr 5228426)

LEXMOTO ZSX-F 125 EFI

Marka i model:

LEXMOTO ZSX-F 125 EFI

Waga w kg (łączna):

138

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2722.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Manchester

Od 3 lis 2019 do 10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, La Línea De La Concepción

Od 10 lis 2019 do 20 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.