(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-02 17:25

Lexus

(Nr 2003765)
Lexus

Marka i model:

Lexus

Waga w kg:

3000000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1089.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bautzen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Antony, Francja

Termin elastyczny