Lexus 4x4 (Nr 5372114)

Lexus 4x4

Marka i model:

Lexus LX 470

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 607.00 km

Adres i termin nadania

Ukraina, Kijów, Kijów

4 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

4 kwi 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.