(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lexus CT (Nr 6707705)

Lexus CT
Waga Sztuk:
Lexus CT 1 Gen. [restyling] (2013 - 2015) Hatchback 5-Doors
Długość
435 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1370 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1370 kg
Dystans 1814 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Teksas, Lubbock

Od 16 lis 2020 do 18 lis 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Georgia, Atlanta

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.