Lexus ct200h (Nr 5549939)

Lexus ct200h

Marka i model:

Lexus ct200h

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 2 mar 2020 do 15 mar 2020

Adres i termin dostawy

Wietnam, Hanoi, Hanoi

Od 15 mar 2020 do 30 kwi 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.