(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lexus GS (Nr 5742826)

Lexus GS

Marka i model:

Lexus GS

Waga w kg (łączna):

1750

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2852.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 10 lut 2020 do 12 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.