(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Lexus GS (Nr 6452514)

Waga
Sztuk
Lexus GS 3 Gen. (2005 - 2008) Sedan
Długość
485 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1865 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1865 kg
Dystans
2248 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 20 sie 2020 do 21 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.