(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Lexus IS (Nr 7126347)

Waga
Sztuk
Lexus IS XE20 (2005 - 2010) Sedan 4-Drzwiowy
Długość
457 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1630 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1630 kg
Dystans
1137 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Hütschenhausen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Dojazdów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.