(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lexus is200 (Nr 4688532)

Lexus is200

Marka i model:

Lexus is200

Waga w kg (łączna):

1560.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2242.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 12 lip 2019 do 10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 31 sie 2019 do 1 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.