(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lexus LS (Nr 6451741)

Lexus LS
Waga Sztuk:
Lexus LS 1 Gen. (1989 - 1997) Sedan
Długość
500 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1801 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1801 kg
Dystans: 422 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Gołkowice Dolne

Od 17 sie 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Wisznice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.