(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Lexus LS / GMC Jimmy - 2 SZT. (Nr 6504973)

Waga
Sztuk
Lexus LS / GMC Jimmy - 2 SZT.
Długość
500 cm
ok.
2000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2000 kg
Dystans
367 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 5 wrz 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Piaseczno

Od 5 wrz 2020 do 6 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.