(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lexus NX (Nr 4743592)

Lexus NX

Marka i model:

Lexus NX 300h

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1169.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Friuli-Venezia Giulia, Dignano

Od 30 lip 2019 do 5 sie 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Waloński, Rixensart

Od 1 sie 2019 do 15 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.