(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lexus RX 400h (Nr 4815724)

Lexus RX 400h

Marka i model:

Lexus RX 400h

Waga w kg (łączna):

2075.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1985.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Solothurn, Egerkingen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.