Lieferung Vespas von Portugal (Lissabon) nach Österreich (Steiermark) (Nr 5575807)

Lieferung Vespas von Portugal (Lissabon) nach Österreich (Steiermark)

Marka i model:

Vespa PX

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 2795.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Styria, Graz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.