Lifan 150 cc, evoque (Nr 7590368)

Lifan 150 cc, evoque
Waga
Sztuk
Lifan 150 cc, evoque
Długość
130 cm
90 kg
1
Łączna waga:
90 kg
Dystans
3881 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Kanada, Ontario, Toronto

Od 2 sie 2021 do 30 sie 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Guanajuato, Irapuato

Od 16 wrz 2021 do 21 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.