Lifan evoque 150 cc (Nr 7699422)

Lifan evoque 150 cc
Waga
Sztuk
Lifan evoque 150 cc
Długość
130 cm
80 kg
1
Łączna waga:
80 kg
Dystans
3883 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Kanada, Ontario, Toronto

Od 2 sie 2021 do 1 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Guanajuato, Irapuato

Od 1 paź 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.