(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ligier JS50 2 szt z Turynu do Warszawy (Nr 5496302)

Ligier JS50 2 szt z Turynu do Warszawy

Marka i model:

Ligier JS50

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1639.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Piemont, Turyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.