(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Lincoln Town Car (Nr 7281820)

Waga
Sztuk
Lincoln Town Car 3 Gen. (1998 - 2011) L Sedan 4-Drzwiowy
Długość
562 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
150 cm
ok.
2049 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2049 kg
Dystans
687 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Lwówek Śląski

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.