(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Linhai quad (Nr 2802608)

Marka i model:

Linhai 300

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2106.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, South Yorkshire, Sheffield

Od 6 cze 2018 do 13 cze 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Piotrków-Kolonia

Od 8 cze 2018 do 17 cze 2018


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.