(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

linia do peletu (Nr 5362798)

linia do peletu

Długość [m]:

13

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

24

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

1000000009

Dystans: 586.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Nowa Wieś Ełcka

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zagórzany

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz urządzeń lub sprzętu wymaga praktyki ze strony przewoźnika, który powinien odpowiednio zabezpieczyć maszynę, aby uniknąć zniszczeń, zadraśnięć jak również wgięć. Do najczęściej zlecanych przesyłek w sekcji transport urządzeń i sprzętu należą spawarki, wyważarki, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, stelaże, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, suszarnie jak i dużo innych.

Cena przewozu urządzeń lub sprzętu

Cena przewozu maszyn lub sprzętu jest uzależniona przede wszystkim od wielkości i ciężaru maszyny, a dodatkowo od odległości od punktu załadunku do punktu wyładunku. Zazwyczaj transport maszyn jest transportem ponadgabarytowym i wymaga właściwych koncesji oraz specjalistycznej znajomości tematu ze strony przewoźnika. W Polsce średnia cena  transportu urządzenia kosztuje 1,28 zł za kilometr. Przykładowo, przewóz maszyny wulkanizacyjnej w obrębie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z ceną blisko 1,02 zł/km.

Cena przewozu maszyn i sprzętu na obczyznę

Popularnymi kierunkami w zagranicznym przewozie maszyn i sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Średni koszt transportu urządzeń i sprzętu za jeden km na trasie nasz kraj – UK jest wydatkiem około 0,70 PLN. Przykładowo, przewóz spawarki na trasie Polska – Anglia cena wyniesie blisko 0,23 zł/km. Natomiast na odcinku nasz kraj – Niemcy za przewóz urządzeń wydamy niecałe 0,95 zł/km. Na tej trasie za przewóz maszyny typu oklejarka kosztuje blisko 1,18 zł/km, a przewóz frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł/km.