(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Router WS50 (Nr 4275305)

Router WS50

Marka i model:

Router WS50

Waga w kg (łączna):

95

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 275.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Mielec

Od 26 kwi 2019 do 27 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Teresin

Od 27 kwi 2019 do 28 kwi 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.