(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kymco (Nr 5701106)

Marka i model:

Agility 16+ 50i (4T) Euro4

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 203.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Gostynin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.