(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Can Am (Nr 5713907)

Can Am

Marka i model:

quad

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 105.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Rybnik

15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Laliki

15 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.